strona szkoły

zobacz również:    www.slonecznedni.pl.     Panele fotowoltaiczne w SP 10     Pracownia Promocji OZE     Ekologiczna dziesiętka

Europejskie Słoneczne Dni
w Siedlcach

14 maja 2013r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbyło się spotkanie dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w szczególności wykorzystania paneli fotowoltaicznych. Swoimi doświadczeniami dzielili się użytkownicy energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne, prezentowali się również producenci i importerzy zestawów fotowoltaicznych. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskich Słonecznych Dni 2013.

Słoneczne Dni jest ogólnoeuropejską kampanią promującą wykorzystanie energetyki słonecznej. Kampania prowadzona jest równolegle w 19 krajach europejskich. Koordynatorem projektu jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli. Organizatorem siedleckiej imprezy był Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny, Stowarzyszenie Energetyków Polskich. Podczas imprezy, w której wzięła również udział młodzież akademicka oraz z gimnazjów i liceów odbyły się konkursy wiedzy dotyczące OZE (Odnawialnych Żródeł Energii). Podczas spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 Pan Daniel Wiszniewski podzielił się doświadczeniami szkoły dotyczącymi edukacji ekologicznej oraz użytkowania paneli fotowoltaicznych. Więcej informacji dotyczących Europejskich Słonecznych Dni dostępnych jest na stronie http://www.slonecznedni.pl/europejskie-sloneczne-dni.

Prezentacja dotycząca instalacji paneli fotowoltaicznych w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach kliknij aby obejrzeć