WWW

Koło Historyczne

Skupia w swych szeregach uczniów zainteresowanych nie tylko dziejami naszego miasta, regionu czy Polski, ale i historią całej Europy. Podczas zajęć uczniowie rozwijają umiejętności docierania i korzystania z różnych źródeł historycznych. Doskonale dostrzegają związki między historią regionu a dziejami kraju czy nawet całego świata.

Członkowie koła pod opieką p. Zdzisławy Świętochowskiej biorą udział w Konkursie Krasomówczym, wygłaszając teksty popularyzujące nasz region i odnoszą sukcesy na szczeblu krajowym.

Młodzi historycy często wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze śladami słynnych Polaków i miejsc upamiętniających ważne wydarzenia historyczne.

Koło Matematyczne

Na zajęcia z koła matematycznego przychodzą nie tylko uczniowie odznaczający się ścisłym umysłem, ale także uczniowie lubiący ten przedmiot.

Młodzi matematycy na zajęciach rozwiązują nietypowe i o znacznym stopniu trudności zadania. Przygotowują się w ten sposób do udziału w lidze przedmiotowej i do konkursów matematycznych „Alfik” i „Kangur”. Każdego roku uczniowie naszej szkoły, biorący udział w tych konkursach, zajmują bardzo wysokie lokaty na szczeblu ogólnopolskim i w nagrodę wyjeżdżają na obozy zagraniczne. Na spotkaniach uczniowie wykonują też bryły, wyszywanki paraboliczne, origami, plansze matematyczne, które służą nie tylko jako pomoc naukowa na lekcjach matematyki, ale są też wspaniałą ozdobą klasopracowni.

[1][2][3][4]