WWW

Koło Ekologiczne

Od wielu lat dobrym duchem koła ekologicznego i Ligi Ochrony Przyrody jest pani Elżbieta Kukawska. Celem zajęć jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, zgodnie z hasłem „Myśleć globalnie, działać lokalnie” oraz rozwijanie wrażliwości uczniów na potrzeby środowiska.

W ramach zajęć dzieci poznają podstawowe zagrożenia środowiska naturalnego i uczą się, jak postępować ekologicznie w codziennym życiu. Corocznie biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Członkowie koła organizują zbiórki rzeczy dla psów i kotów ze schroniska w Celestynowie. Prowadzą dokarmianie ptaków zimą. Przygotowują audycje radiowe, zachęcające do segregacji śmieci, w tym celu wykonali napisy na kosze i instrukcje, jak segregować odpady.

Ciekawe gazetki ścienne w wykonaniu p. Eli Kukawskiej

W roku szkolnym 2005/06 przeprowadzono zbiórkę makulatury.

Razem zebrano 745 kg makulatury.

I miejsce klasa IVa - 312 kg

I miejsce klasa IV e - 93,5 kg

I miejsce klasa IV e - 77kg

Wszystkim uczesnikom dziękujemy!

Koło Przyrodnicze

Opiekunką koła jest pani Grażyna Bańkowska. Na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i poszerzają wiedzę, wykonują różne doświadczenia z elektrostatyki, optyki, akustyki. Prowadzą obserwacje mikroskopowe na własnoręcznie przygotowanych preparatach. Członkowie koła uczą się ekologicznego sposobu życia i starają się nauczyć go innych, zachęcając do segregacji odpadów i organizując zbiórki makulatury.

Młodzi przyrodnicy odwiedzają Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Oczyszczalnię Ścieków, dzięki temu wiedzą skąd w kranach bierze się woda i obserwują badania czystości wody w naszym mieście.

Koło Plastyczne

Pod opieką p. Ewy Bielińskiej uczniowie rozwijają swoje zamiłowania i zainteresowania twórcze. Na zajęciach koła zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi i przygotowują prace na różnego rodzaju konkursy. W ciągu ostatnich lat zdobyli wiele nagród i wyróżnień.

Prace młodych plastyków zdobią sale i korytarze naszej szkoły. Uczniowie razem z opiekunką tworzą pomysłowe oprawy plastyczne na wszystkie uroczystości i imprezy szkolne. Przygotowują też wystawy tematyczne na terenie szkoły.

[1][2][3][4][5]