WWW

Biblioteka

Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela i popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców, dlatego często korzystają z niej nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele oraz rodzice a nawet dziadkowie uczniów.

Posiada w swych zbiorach 11390 książek. Na wyposażeniu biblioteki oprócz woluminów znajdują się dzienniki ustaw, czasopisma, płyty, kasety oraz teczki tematyczne.

Dzięki pani Krystynie Dmowskiej i Pani Mirosławie Mędrzyckiej panuje przyjazna atmosfera. Panie przygotowują wystawki informujące o nowościach wydawniczych. Chcąc zachęcić młodych czytelników, aby częściej sięgali po książki, organizują konkursy literackie i plastyczne. Przygotowują audycje radiowe i inscenizacje.

Tradycją biblioteki stały się „Herody” i inscenizacje, mające na celu przybliżenie uczniom obrzędów i zwyczajów świątecznych naszego regionu.

[1][2][3][4]..........