„Dziewczynka z zapałkami"

Od kilkunastu lat nasza szkoła współpracuje z Fundacją ,,Dziewczynka z zapałkami". Siedzibą Fundacji jest miasto Łódź. W każdym roku szkolnym organizowane są akcje charytatywne w sklepie Topaz przy ulicy Warszawskiej oraz w markecie Kaufland. Chętni uczniowie z naszej szkoły z klas II-VI biorą udział w akcji sprzedaży baśniowych zapałek.

Dzieci stoją przy kasach i pomagają pakować zakupy klientów. Oferują też kupującym baśniowe zapałki, pocztówki, torby ekologiczne - oczywiście za baśniową i dowolną cenę. W ten sposób zbierają pieniądze na książki, zabawki, słodycze, posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci z rodzin najuboższych, dotkniętych powodzią oraz z rodzin zagrożonych patologią. Akcje prowadzone są w piątki w godz.16.00-19.00, w soboty w godz.10.00-13.00,13.00-16.00,16.00-19.00. Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest pedagog szkolny- Urszula Smolińska- Ładziak.

Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Udział w niej jest otwieraniem dzieci na dobro i krzywdę innych.