Akcja charytatywna "Dziewczynka z zapałkami"

Po raz kolejny w tym roku została zorganizowana w markecie Topaz przy ul. Warszawskiej 133 akcja charytatywna. W dniach 9 i 10 grudnia uczniowie z naszej szkoły czynnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla najbardziej potrzebujących dzieci z najuboższych rodzin. Dzieci biorące udział w akcji stały przy kasach i pomagały pakować zakupy klientów. Oferowały też kupującym pocztówki, książki i baśniowe zapałki, oczywiście to wszystko za baśniową i dowolną cenę. Koordynatorem programu na terenie szkoły od wielu lat jest pedagog szkolny-Urszula Smolińska-Ładziak.

Akcja "Dziewczynka z zapałkami" cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jednocześnie udział uczniów w tej akcji jest otwieraniem dzieci na dobro i krzywdę innych.