WWW

Z wizytą w Smoczej Jamie

czyli wizyta w gabinecie Pana Dyrektora

Od 1 września 2004 roku jest Pan dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach. Jak Pan się czuje w tej roli?

- Jest to dla mnie nowa rola. Nigdy wcześniej nie byłem dyrektorem. Przez 16 lat pracowałem jako nauczyciel informatyki w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącym. Prowadziłem również wiele szkoleń komputerowych dla nauczycieli. Myślę, że przy współudziale nauczycieli, uczniów i rodziców uda mi się osiągnąć zamierzone cele i marzenia.

Jakie ma Pan marzenia związane z naszą szkołą?

- Moje marzenia związane ze szkołą to uczynienie  aby była ona najładniejsza i najlepsza w Siedlcach. Aby uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli pełną satysfakcję. Uczniowie odnoszący sukcesy w konkursach a także sukcesy w swojej codziennej nauce. No i wspaniali nauczyciele, zaangażowani w swoją pracę.

Co by Pan zmienił w naszej szkole?

- W szkole zmieniłbym trochę jej otoczenie, chciałbym  aby było bardziej zadbane. Chciałbym  aby w tym roku szkolnym zostało naprawione boisko szkolne. Chciałbym  aby poza informatyką także inne lekcje odbywały się z zastosowaniem komputerów.

Będąc w naszym wieku, czy lubił się Pan uczyć i jakie przedmioty najbardziej Pan lubił?

- Najbardziej lubiłem geografię i to zamiłowanie pozostało mi do dziś.

Uczy Pan również informatyki. Od kiedy zaczęła się Pana przygoda z komputerem?

- Moja przygoda z komputerem zaczęła się od1984 roku jeszcze na studiach na UMCS w Lublinie. Były to komputery ZX SPEKTRUM. W swojej pracy miałem do czynienia z wieloma modelami: ZX SPEKTRUM, ATARI, COMMODORE, AMIGA, XT MAZOWIA, APPLE i oczywiście PC firmy IBM.

Niektórzy sądzą, że komputer to złodziej czasu, czy Pan zgadza się z tym stwierdzeniem ?

- Uważam, że mądrze wykorzystany komputer może tylko pomóc w rozwoju intelektualnym. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na zagrożenia takie jak: wady wzroku, wady postawy, uzależnienia, gry nieodpowiednie dla wieku młodego człowieka. Jest wiele świetnych programów edukacyjnych, encyklopedii, słowników itp.

Co Pan sądzi o promocji naszej szkoły w Internecie?

- Jest to ciekawa forma promocji szkoły a również do wymiany informacji pomiędzy szkołą a rodzicami i uczniami. Warto dbać o tę formę przekazu informacji.

Czy chciałby Pan brać udział w szkolnym chacie, gdzie w trakcie rozmowy uczniowie i rodzice mogliby anonimowo zadawać Panu pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami

- Tak, oczywiście, jeżeli rozmowa będzie prowadzona na kulturalnym poziomie. Jak wyglądają CHAT ROOM y uczniowie wiedzą doskonale – kultura słowa pozostawia wiele do życzenia

Dziękuję bardzo za poświęcony czas i życzliwe przyjęcie.

Życzę satysfakcji z pracy zawodowej i samych sukcesów.

Filip Walczuk kl. Vc