strona główna >gazetka1>gazetka2 >gazetka3>gazetka4>gazetka5>gazetka6>gazetka7>gazetka8>gazetka 9>gazetka10>gazetka11

Wystawa bombek

Grudzień to czas niezwykły, w którym panuje miłość, radość i wzajemne obdarowywanie się prezentami. Ludzie stroją swoje mieszkania, szykując się do Świąt Bożego Narodzenia. Jak ubieracie swoje drzewko świąteczne? Zgodnie z trendami, które każą zmieniać kolory i ozdoby każdego roku? Błyszcząco i bogato? Czy są to stroje sentymentalne, gdzie każda bombka i pracowicie posklejany łańcuch są częścią historii rodziny i domu?

W dniu 10–14 grudnia 2007 r. biblioteka szkolna zorganizowała wystawę bombek ręcznie malowanych, którą obejrzeli uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele bibliotekarze siedleckich szkół podstawowych i gimnazjów.

W trakcie zwiedzania wystawy dzieci zapoznały się z historią produkcji bombek. Mogły zobaczyć i dokładnie prześledzić wszystkie etapy wytwarzania bombek. Wizyta na wystawie bombek wywołała dużo emocji u dzieci. Największą radość i jednocześnie trudność sprawiło dzieciom wybranie najpiękniejszej bombki choinkowej. Uczniowie przekonali się, że tak ręcznie tworzone ozdoby świąteczne to małe dzieła sztuki. Każda jest niepowtarzalna i oryginalna. W każdą bombkę zostało włożone mnóstwo pracy, dlatego też tak wspaniale się prezentują na drzewkach świątecznych.

Gdy wystrojona choinka stanie na swoim miejscu i po raz pierwszy zapalamy wieczorem światełka... wynurza się ku nam z mroku połyskliwie i zjawiskowo… i chyba wszyscy odczuwamy ten sam, dziecinny zachwyt...