Warsztaty „Ekologia z klasą”.

W ramach akcji „Siedlce? Naturalnie!” Zakład Utylizacji Odpadów zorganizował w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach bezpłatne warsztaty „Ekologia z klasą”. Warsztaty zostały przeprowadzone dla wszystkich naszych uczniów w dniach 4 i 5 maja 2017r. Celami warsztatów są: rozwijanie wśród uczniów świadomości ekologicznej dotyczącej zagospodarowania odpadów, ich segregowania oraz szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Dzięki tym spotkaniom uczniowie potrafią nazywać materiał, z którego wykonany jest odpad, potrafią segregować odpady do odpowiednich pojemników oraz wiedzą , że działalność człowieka ma określony wpływ na środowisko naturalne. Główna zasada jest jednak wszędzie taka sama – należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Jakie surowce oddzielamy? Są to: tworzywa sztuczne i metale, papier a także opakowania szklane. W niektórych gminach tworzywa sztuczne, metal, papier, a czasem również szkło, zbierane są jako jedna frakcja, nazywana odpadami surowcowymi lub suchymi. Wtedy do segregacji wystarczą dwa pojemniki. Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie odpadów biodegradowalnych, jak to ma miejsce w Siedlcach, pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.