Cała Polska czyta dzieciom
wiersze Juliana Tuwima

Rok 2013 w całej Polsce został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Chcąc się włączyć w te obchody pani Anna Sieczkiewicz nauczyciel bibliotekarz przygotowała i przeprowadziła dla uczniów klas 0-III spotkanie pt. "Cała Polska czyta dzieciom wiersze Juliana Tuwima". Fascynującą podróż z twórczością poety rozpoczął Pan Dyrektor mgr Daniel Wiszniewski wierszem "Lokomotywa". Kolejne wiersze przedstawili pracownicy szkoły wykonujący różne zawody:

nauczyciele:
pani Ewa Bielińska ( muzyka, plastyka),
pani Janina Kondracka (kierownik świetlicy),
pani Bożena Szczygielska(matematyka),
pani Barbara Matuszewska (język polski),
pani Agnieszka Woźniak (kształcenie zintegrowane),
pani Janina Kondracka (kierownik świetlicy),
pani Urszula Smolińska -Ładziak (pedagog szkolny),
pani Agnieszka Wedziuk i pani Agnieszka Orzełowska (panie pracujące w księgowości),
pani Anna Grabelska (sekretarka),
pani Krystyna Remiszewska (intendentka),
pani Ewa Olszewska (kucharka),
pani Celina Abramczuk (sprzątaczka),
pani Stanisława Pałdyna (pielęgniarka).

Podczas tego spotkania dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że wszystkie zawody są bardzo potrzebne. Uczniowie mieli również możliwość rozbudzenia wyobraźni, fantazji.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały także inscenizację bajki pt; "Rzepka"- w wykonaniu uczniów z klasy III C.

Na zakończenie spotkania uczniowie-laureaci konkursu plastycznego pt; "Ilustracje do wybranego wiersza Juliana Tuwima" otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prace wyeksponowane zostały na szkolnej gazetce obok przygotowanej wystawy książek autorstwa Juliana Tuwima.

"Cała Polska czyta dzieciom" to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności - 20 minut dziennie. Codziennie! - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Głośne czytanie dziecku to piękny sposób na wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie więzi rodzinnych. Ale lektura to coś więcej niż przyjemność czy sposób na ukołysanie dziecka do snu to też możliwość pytań i rozmowy.

Nie sposób przecenić wartości głośnego czytania w edukacji i harmonijnym rozwoju dzieci dlatego czytajmy im codziennie, także dla własnej przyjemności.

Rozmiar: 21905 bajtów