I miejsce na torze rowerowym
dla teamu z „Dziesiątki"

zorganizowanego w ramach
Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, aby zachęcić społeczeństwo do ekologicznych sposobów podróżowania. W tym roku kampania Ministerstwa Środowiska promująca ETZT odbywa się pod hasłem „Zostań ekojeźdźcem!" 22 września miasto Siedlce przygotowało pokazy ratownictwa, znakowanie rowerów oraz grę miejską, którą poprowadziło Stowarzyszenie „Leniwce".

W wtorek 24 września na parkingu przy kościele pw. św. Józefa przy ul. Sokołowskiej, zbudowano tor rowerowy, na którym mogli sprawdzić swoje umiejętności uczniowie szkół siedleckich.

Z przeszkodami najlepiej poradził sobie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlce, który zdobył I miejsce. Team "dziesiątki" tworzyli:

• Dominika Łęczycka VI b
  • Wiktoria Podniesińska VI a