Uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Siedlce za II semestr roku szkolnego 2010/11.

W dniu 24 października 2011 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Siedlce za II semestr roku szkolnego 2010/11.

Wyróżnionych zostało aż 204 uczniów siedleckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Siedlce. 32 osoby otrzymały stypendia pierwszego stopnia za wysokie wyniki w dziedzinie nauki, konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu krajowym bądź międzynarodowym.
    Stypendystom I stopnia listy gratulacyjne wręczyli: Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Lech Poduch. Uroczystość prowadził Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Sławomir Kurpiewski. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie naszej szkoły, także ci, którzy obecnie uczęszczają do gimnazjów.

Stypendium I stopnia otrzymali następujący nasi uczniowie i absolwenci:

Kacper Jan Krasuski
     Kamil Mateusz Szczepanik
     Antoni Sarnowski
     Carmena Luty

Stypendium II stopnia otrzymali:

Karol Białecki
     Andżelika Kryńska
     Martyna Poślada
     Marcin Wardak
     Maksymilian Robert Kisieliński
     Aleksandra Ilczuk
     Karol Janusz Gorzkowski
     Zachariasz Luty

Stypendia są przyznawane w Siedlcach od 2007 roku, a ich podstawą jest uchwała Rady Miasta z 22 lutego 2007 roku w sprawie stworzenia lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży będących mieszkańcami Miasta Siedlce. Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce zostało ustanowione w celu wsparcia uczniów zdolnych, którzy osiągają wysokie wyniki w różnych dziedzinach nauki, konkursach, olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych na szczeblach - regionalnym i wojewódzkim (II St.) oraz ponadwojewódzkim bądź międzynarodowym (I St). Stypendia mają charakter motywacyjny i są przyznawane są raz w semestrze, na wniosek dyrektora szkoły, za pisemną zgodą rodziców.

Stypendysta I stopnia otrzymuje stypendium w wysokości 500 zł a stypendysta II stopnia w wysokości 300 zł.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.