Uroczystość wręczenia

Stypendiów Prezydenta Miasta

za II semestr roku szkolnego 2012/2013

W dniu 9 października w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta. za II semestr roku szkolnego 2012/2013.

Nagrody wręczyli: Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski oraz Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Pan Henryk Niedziółka.

Stypendia mają postać nagród finansowych i wspierają uczniów zdolnych, którzy osiągają sukcesy naukowe, artystyczne lub sportowe na szczeblu regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Są przyznawane raz w semestrze, na wniosek dyrektora szkoły, za pisemną zgodą rodziców. Ich wysokość wynosi 500 lub 300 zł.

Za osiągnięcia w drugim semestrze minionego roku szkolnego uhonorowano aż 392 uczniów, wśród których znajduje się 144 laureatów stypendium I stopnia i 248 stypendystów II stopnia.

W tym gronie znalazło się 30 wychowanków Szkoły Podstawowej nr 10, im. Aleksandry Ogińskiej w Siedlcech. Przy czym, aż siedmioro z nich otrzymało stypendium I stopnia.
Lista naszych stypendystów (kliknij, aby otworzyć)

Spotkanie zostało uświetnione koncertem muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom wspaniałych wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych.