W dniu 2 września 2013 roku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w kościele pw. Bożego Ciała. Obecni na uroczystości byli: Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Henryk Niedziółka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Bogumił Kacprzak, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Siedlce Pan Zygmunt Szalach, Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Sławomir Kurpiewski. Licznie zebrani byli Rodzice z wiceprzewodniczącym Rady Rodziców Panem Marcinem Gryczką.

W czasie uroczystej akademii w szkole prezydent Wojciech Kudelski życząc wszystkim dobrego nowego roku szkolnego, bezpiecznej drogi do i ze szkoły, zaapelował do Rodziców i dzieci o szacunek do Szkoły i Nauczycieli. Nawiązał też do przekazywanej przez media informacji o decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie zmian w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych, poprzez usunięcie z gimnazjum „Pana Tadeusza”, czy też możliwość wyboru zaledwie jednej pozycji z „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W tej sytuacji poprosił rodziców o baczne śledzenie tego, co się dzieje w polskiej szkole i roztropne reagowanie w obronie jej wartości.

Chwilą ciszy upamiętniono pamięć bohaterskich Obrońców Ojczyzny poległych w Wojnie Obronnej 1939 roku

Po okolicznościowych przemówieniach obejrzeliśmy część artystyczną, która wykonali uczniowie z klas Va, Vb i VIa. Uczniowie zostali przygotowani przez Panie: Joannę Wiszniewską, Ilonę Prokopiuk i Izabellę Janik.