Remont szkoły- wywiad z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 panem Danielem Wiszniewskim

1.       1. Panie Dyrektorze cieszy nas fakt, że nasza szkoła pięknieje z dnia na dzień. Szkoła została ocieplona, zostały wymienione okna. Teraz, jesienią, jest

nam wszystkim ciepło i przytulnie. Można nawet nosić krótkie rękawki.

Kto zaprojektował wystrój naszej szkoły?

D. – Zaprojektowała ją pracownia projektowa „A4” pana Bartosza Mikulskiego. Natomiast kolorystykę wybrała dyrekcja szkoły.

2. Skąd Dyrekcja pozyskała fundusze na remont szkoły? Jaka to kwota?

D. –Fundusze na remont pochodzą z Urzędu Miasta Siedlce, czyli z podatków naszych Rodziców. Kwota wynosi ok. 2 mln zł. Koszty remontu podczas prac się zwiększały, ponieważ zrobiono więcej niż przypuszczano.

3. Zauważyliśmy u Pań Woźnych tzw. „elektroniczną woźną”. Na czym polega jej działanie?

D.- Jest to urządzenie zastępujące Panie Woźne w uruchamianiu dzwonka. Da się ją zaprogramować na cały rok wyłączając święta, weekendy itp.

4. Jakie jeszcze inne nowinki techniczne zastosowano u nas w szkole?

D. – Na sali gimnastycznej, w kuchni i stołówce zastosowano system wentylacyjny.

5. W trakcie budowy jest plac zabaw.

D.- Plac zabaw powstaje w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Plac powstał kosztem 120tys. Zł. Został wyposażony w bezpieczne, kolorowe zabawki zamontowane na bezpiecznej, miękkiej wykładzinie. 50% kosztów tej inwestycji zostało dofinansowane ze środków Samorządu Miasta Siedlce. Oprócz placu zabaw w ramach tego programu zamówiono zabawki i pomoce dla świetlicy za kwotę 18 tys. zł.

6. Czy z placu będą mogły korzystać klasy starsze?

D.- Tak, plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 13 roku życia, ale będzie się to odbywało pod opieką nauczycieli. W chwili obecnej odbywa się remont łazienek uczniowskich, parkingu od strony ul. Kraszewskiego. Dyrekcja apeluje do uczniów o uszanowanie wyników prac remontowych.

W listopadzie zostaną również wymienione drzwi do sali gimnastycznej na nowe, szklane.

7. Przydałoby się zadaszenie boiska, zwiększenie sali do korektywy, skocznia do skoków w dal. Czy w najbliższym czasie możemy się tego spodziewać?

D. – Podstawowym problemem jest mało miejsca na terenie szkoły, co utrudnia takie inwestycje. Samorząd Miasta Siedlce bardzo dba o oświatę, tak więc myślimy, że następne inwestycje są tylko kwestią czasu.

8. Czy sprawnie przebiegają prace remontowe naszej szkoły?

D. – Generalnie tak, ale były opóźnienia związane głównie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

9. Czy remont był dla Pana dużym wyzwaniem? Czy łatwo było Panu się z tym uporać?

D. – Na pewno remont wymagał zwiększonego zaangażowania, różnych uzgodnień, ale myślę, że dzięki temu uczniowie będą się dobrze czuli w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas

Antoni Sarnowski i Adrian Zaorski z kl. VIc