strona główna >gazetka1>gazetka2 >gazetka3>gazetka4>gazetka5>gazetka6>gazetka7>gazetka8>gazetka 9>gazetka10

UCZYMY SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE

Wiele dzieci często staje w obliczu wypadku znajomych czy też obcych osób. Nie mając doświadczenia, często nie wiedzą, jak mogą pomóc wtedy, gdy ta pomoc jest na miarę życia.

W naszej szkole, na korytarzu w pawilonie D, odbyło się szkolenie dla dzieci z kl. I-III z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadził specjalista ds. ratownictwa medycznego z dużym doświadczeniem w pracy, czynny zawodowo ratownik medyczny, pan Piotr Dziewulski. Organizatorem tej niecodziennej lekcji była p. Anna Kowalczyk - nauczyciel kształcenia zintegrowanego.

Aby dzieci przyswoiły jak najwięcej informacji, szkolenie zaplanowane było w sposób skupiający uwagę. Rozpoczęło się krótką pogadanką o wypadkach, jakie mogą spotkać maluchy i sposobach ich zapobiegania.
Ratownik przeprowadził symulację zdarzenia wykorzystując w rolach głównych samych uczniów. Na koniec uczniowie wypróbowali zdobyte umiejętności w czasie ćwiczeń również na fantomach.
Maluchy nie tylko dowiedziały się, w jaki sposób należy postępować przy wypadku drogowym, ale także jak pomóc koledze w przypadku omdleń. Takie przypadki zdarzają się w szkole, należy więc wskazać uczniom, jak mogą pomóc innym.

Anna Kowalczyk