W ramach realizacji projektów „Pracownie komputerowe dla szkół” oraz "Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie nowoczesny sprzęt komputerowy. Pracownie zostały przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Łącznie Szkoła w latach 2005 – 2008 otrzymała:

1.    Pracownię I  29. 11. 2005r – 10 komputerów, serwer, notebook, drukarkę, skaner oraz projektor multimedialny. W pracowni wykonano w ramach projektu sieć komputerową. Komputery wyposażono w oprogramowanie:

Pracownia I - sala nr 18

b.     Microsoft Office 2003

c.     Mks Vir – program antywirusowy

d.     Opiekun – program zabezpieczający przed niepożądanym oprogramowaniem

2.    Pracownię II  25. 06. 2007r – 10 komputerów, serwer, notebook, drukarkę, skaner oraz projektor multimedialny. W pracowni wykonano w ramach projektu sieć komputerową. Komputery wyposażono w oprogramowanie:

Pracownia II - sala nr 4

b.     Microsoft Office 2007

c.     ArcaVir – program antywirusowy

d.     Opiekun – program zabezpieczający przed niepożądanym oprogramowaniem

3.    Pracownię III  04. 06. 2008r – 10 komputerów, serwer, notebook, drukarkę, skaner oraz projektor multimedialny. W pracowni wykonano w ramach projektu sieć komputerową. Komputery wyposażono w oprogramowanie:

Pracownia III - sala nr 20

a.     Windows Vista

b.     Microsoft Office 2007

c.     ArcaVir – program antywirusowy

d.     Opiekun – program zabezpieczający przed niepożądanym oprogramowaniem

4.    Multimedialne Centrum Informacyjne w Bibliotece Szkolnej 04. 08. 2006: 4 komputery, urządzenie wielofunkcyjne. W centrum wykonano w ramach projektu sieć komputerową. Komputery wyposażono w oprogramowanie:

Multimedialne Centrum Informacyjne w Bibliotece Szkolnej

b.     Microsoft Office 2003

c.     Cenzor – program zabezpieczający przed niepożądanym oprogramowaniem

d.     Oprogramowanie edukacyjne: encyklopedia, atlas, słowniki

Łączna wartość sprzętu otrzymanego przez Szkołę w ramach projektów finansowanych przez EFS wynosi 134721,70 zł.
Sprzęt jest nowoczesny, zapewniający doskonałe warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nauczyciele naszej szkoły zostali przeszkoleni w zakresie stosowania technologii komputerowej. Dzięki pozyskanej pracowni  mają możliwość wykorzystania komputera na swoich przedmiotach. Efektem tego są nowoczesne i ciekawe lekcje wychodzące naprzeciw powszechnej edukacji informatycznej społeczeństwa. Uczniowie mają do dyspozycji narzędzia umożliwiające multimedialną edukację na lekcjach przedmiotowych. Dzięki takim działaniom spełniony będzie główny cel EFS jakim jest: „budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy”.

Aktualizacja strony