Szkolny Dzień Profilaktyki

W dniu 12 marca odbyły się spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów ze Sceny Teatralnej ,,Kurtyna" z Krakowa.

Uczniowie klas 0 - III obejrzeli spektakl pt. ,,Przygody Kubusia", który zawierał treści dotyczące higieny jamy ustnej oraz dbania o własne zdrowie.

Spektakl dla klas IV - VI pt. ,,Światełko w tunelu" poruszał problem przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży i pierwszych kontaktów z alkoholem i papierosami. W krótkich dialogach opowiadana była historia młodego chłopca, którego kłopoty życiowe związane były z nadużywaniem alkoholu przez jego mamę.

Na koniec każdego spektaklu aktorzy rozdawali dzieciom swoje autografy. Uczniowie mieli możliwość wykonania wspólnych zdjęć z aktorami.