Otrzęsiny klas czwartych

22 października odbyła się w naszej szkole doroczna uroczystość otrzęsin  klas czwartych. W tym roku czwartoklasiści oraz ich wychowawczynie – panie Barbara Jaskólska, Alicja Osiak, Beata Wądołowska, Ewa Bielińska i Ewa Dolecka, wraz z wychowankami zostali zaproszeni do lasu. W środowisku  leśnym, na które została zamieniona przez organizatorów sala gimnastyczna,  uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych, przyrodniczych i ortograficznych. Zabawy i konkurencje opracowały oraz prowadziły panie Joanna Wiszniewska, Grażyna Bańkowska, Elżbieta Kukawska, Ewa Kosmalska i Hanna Konasiuk. Bardzo pomocne podczas organizacji zawodów sprawnościowych okazały się uczennice i uczniowie klas szóstych.  Współzawodnictwo klas czwartych przerywane było spacerkiem po lesie, któremu towarzyszyła piosenka "Stokrotka". Uczniowie oprócz sprawności fizycznej musieli wykazać się wiadomościami w zakresie znajomości imion i nazwisk uczących ich nauczycieli, zabłysnąć wiedzą przyrodniczą i ortograficzną. Ocenie jury podlegał również strój przygotowany przez uczestników na tą uroczystość. Jedną z konkurencji klasowych była prezentacja piosenki o klasie. Panie wychowawczynie z  dużym skupieniem rzucały lotkami do przygotowanej tarczy. Na koniec  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Imprezę zakończyły pląsy wszystkich uczestników, do których dołączyli się wcześniej będący  widzami rodzice uczniów. Chociaż jury bardzo skrupulatnie przyznawało  punkty za kolejne konkurencje poszczególnym grupom klasowym, jak też  nastąpiła końcowa klasyfikacja zespołów, wszyscy byli zdania, że każda z  klas jest doskonała i wyróżniła się w którejś dziedzinie. Na oklaski i gratulacje zasłużyli wszyscy obecni stając się tym samym  "Czwartoklasistami" przez duże C.