Zajęcia z multibookiem w klasie Ia.

W tym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do programu „Multibook: szkoła jutra… dzisiaj!”

Multibook to publikacja elektroniczna, która zawiera w sobie treść podręcznika, zeszytów ćwiczeń i wycinanek. A wszystko to wzbogacone o materiały multimedialne: filmy, animacje, nagrania muzyczne, posłuchanki, pokazy slajdów i zdjęcia. Krótko mówiąc, multibook to publikacja, która zbiera w jednym miejscu wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do prowadzenia zajęć i czyni te zajęcia ciekawszymi niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby korzystać z multibooka potrzebny jest komputer i projektor multimedialny lub komputer oraz tablica interaktywna z projektorem.

W klasie Ia dzięki temu, że jest projektor p. Jolanta Basiak wykorzystuje multibooka każdego dnia na zajęciach.

Zestaw sprzętowy z tablicą interaktywną daje szersze możliwości wykorzystania funkcji multibooka oraz zapewnia interaktywną pracę uczniów w klasie.

Mamy nadzieję, że wkrótce i my będziemy mieć taką tablicę. Jest to dość kosztowna inwestycja. Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć tę akcję, to zachęcamy.