Święto Szkoły

rocznica nadania imienia

ks. Aleksandry Ogińskiej

Początek maja jest wspaniałą okazją, żeby wspólnie, w szkolnym gronie, cieszyć się z poczucia wspólnoty w wielkiej polskiej rodzinie. Bliskość ważnych świąt jakimi są Święto Konstytucji 3 maja,Święto Szkoły - rocznica nadania szkole imienia, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - jak powiedziała wicedyrektor Szkoły Zdzisława Świętochowska - łączą się ze sobą i pozwalają obchodzić jako jedno, wielkie święto. Pani wicedyrektor nawiązała do genezy wydarzeń z dawnej i najnowszej historii Polski i historii Szkoły. Podczas dzisiejszej akademii mamy okazję w obecności symboli narodowych i szkolnych zamanifestować nasz patriotyzm i poczuć dumę z faktu, że jesteśmy Polakami, spdkobiercami bogatej przeszłości - zakończyła.

Uroczysta akademia przygotowana przez p.Barbarę Matuszewską i Izabellę Janik była wspaniałą lekcją historii. Uczniowie kl. IVe i VI e wystepujący w inscenizacji opracowanej i przygotowanej przez p. Matuszewską barwnie opowiedzieli słowem, tańcem i muzyką o czasach w których powstała Konstytucja 3 maja a także czasach, w których żyła księżna Ogińska i jej zasługach dla Siedlec. Całość została ubogacona pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Izabelli Janik.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły p. Daniel Wiszniewski podziękował wszystkim wykonawcom, nauczycielom, rodzicom za piękną współpracę i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, która została zaprezentowana całej społeczności szkolnej.