Ciepłe i kolorowe

melodie światowe

15 stycznia, po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole zespół LIMBOS, który tym razem zaprezentował koncert "Ciepłe i kolorowe melodie światowe" Uczniowie mieli okazję usłyszeć na żywo rytmów jazzu, rocka, blusa, muzyki latynoamerykańskiej oraz muzyki klasycznej.

W repertuarze znalazły się utwory znane z filmów: "Indiana Johns theme song" - J. Williamsa, "Polskie drogi" - A. Kurylewicza, "Pretty woman" - R. Orbisona, przeboje współczesnych polskich wykonawców "Znamy się tylko z widzenia"- Trubadurów, "Mniej niż zero" Lady Pank, fragmenty muzyki z opery "Krakowiacy i górale" - Polonez Miechodmucha - K. Kurpińskiego, a także "Cumana" B. Allana /jako przykład rytmów latin music/ i "Take the a train" D. Ellingtona /jako przykład muzyki jazzowej/.

Dziękujemy za wspaniałą muzyczną lekcję.

Rozmiar: 20131 bajtów