Rozmiar: 43945 bajtów                     Rozmiar: 76653 bajtów

Dnia 10 stycznia, w rocznicę 130 urodzin Kornela Makuszyńskiego, w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbył się Wielki Finał II Siedleckiej Międzyszkolnej "Korneliady" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciecha Kudelskiego.

Finał "Korneliady" poprzedzały liczne konkursy plastyczne, literackie oraz "Turniej wiedzy o życiu i twórczości Przyjaciela Dzieci", których głównym celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa książek tego Wielkiego Pisarza.

Uroczystość uświetniła część artystyczna pt."Dzieci Pana Kornela", w wykonaniu wychowanków SP 12 oraz pokaz mody pod hasłem "Bohaterowie książek Makuszyńskiego wczoraj i dziś".

Jesteśmy dumni, że laureatami Korneliady są uczniowie reprezentujący naszą szkołę.

W konkursie plastycznym - "Mój ulubiony bohater książek Kornela Makuszyńskiego"
dla klas I-III
I miejsce: Urszula Ostrówska i Oliwia Kapeluszna
dla klas IV-VI
Wyróżnienie: Martyna Sowa

W konkursie literackim - "Wizyta Koziołka Matołka w naszym mieście" dla klas IV-VI
III miejsce: Gabriela Mielańczuk

Laureaci drużynowego "Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego"
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach - 30,5 pkt.

Klasyfikacja generalna II MIĘDZYSZKOLNEJ SIEDLECKIEJ KORNELIADY:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr10 - 22 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr12 - 17 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr7 - 12 pkt.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek. Podziękowania ślemy również w stronę opiekunów, którzy wspierali swoich wychowanków.

Mamy nadzieję, że we wszystkich pozostaną miłe wspomnienia i chęć udziału w kolejnych edycjach KORNELIADY!