Podsumowanie etapu okręgowego konkursu

„List do ojca"

organizowanego przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP
oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego

19 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbyło się podsumowanie etapu okręgowego konkursu „List do ojca" organizowanego przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego. Na terenie Siedlec oraz powiatów sąsiednich organizacją konkursu zajęło się Biuro Senatorskie Waldemara Kraski.

Cele konkursu są następujące:

• skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka,
  • zaangażowanie jak największej liczby szkół w propagowanie roli ojca w budowaniu harmonii rodzinnej i procesie wychowawczym dzieci,
  • tworzenie lokalnych środowisk wspierających kulturę odpowiedzialnego ojcostwa
  • propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z pracą zawodową ojców rodzin,
  • zainteresowanie Senatorów rolą ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka.
Przedmiotem konkursu była praca pisemna na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?", opisująca relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym. Prace oceniane były według kryteriów: samodzielność pracy, szczerość i autentyczność, umiejętność pokazania roli ojca we własnym życiu dziecka - uczestnika oraz w jego rodzinie, forma i staranność pracy.

Laureatką konkursu została Aleksandra Sowa - uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach. Laureatka wraz z opiekunem będą gośćmi senatora Waldemara Kraski podczas spotkania finalistów w Senacie RP w dniu 27 listopada 2013 r. połączonego z oficjalnym ogłoszeniem wyników etapu ogólnopolskiego.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 10 Senator Waldemar Kraska wręczył nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także okolicznościowe dyplomy oraz słodycze.
Poniżej lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:

I miejsce - Tomasz Buczyński - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowie Podlaskim

II miejsce - Martyna Kondraciuk - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach