Konkurs fotograficzny

Siedlce w obiektywie ekologa"

Rozmiar: 272033 bajtów

Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej, poprzez kształtowanie świadomości w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska, zachęcenie młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do poznania różnych form ochrony przyrody miasta Siedlce, ukazanie walorów mazowieckiej fauny i flory oraz utrwalanie na fotografiach bogactwa przyrodniczego regionu.

W komisji konkursowej "Siedlce w obiektywie ekologa" zasiadały następujące osoby:

1. dr. Ryszard Kowalski Dyrektor Instytutu Biologii UPH
2. Paweł Jakubik nauczyciel ZSP nr 2 w Siedlcach, członek Grupy Twórczej Fotogram
3. Irenusz Kaługa członek Grupy Ekologicznej Ekobocian
4. Tomasz Borkowski nauczyciel historii ZSP nr 2 w Siedlcach
5. Agnieszka Sempruch doradca metodyczny przyrody i biologii SCDiDN w Siedlcach - pomysłodawczyni konkursu.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
1. Formy ochrony przyrody w mieście Siedlce
2. Nietypowe zjawiska, anomalie przyrodnicze, krajobrazy.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces.

W dniu 12 czerwca w siedzibie SCDiN odbyło się uroczyste rozdanie nagród rzeczowych i wręczenie dyplomów.

Kategoria Nietypowe zjawiska, anomalie przyrodnicze, krajobrazy.

3 miejsce - Marcel Zelent
, uczeń kl. IV D, Szkoła Podstawowa nr 10, tytuł pracy: "Stalowe maki w Siedlcach ". Opiekun p. Renata Ciok

Wyróżnienia:
- Klaudia Kobylińska, uczennica kl. VI B, Szkoła Podstawowa nr 10, tytuł pracy: "Na srebrnej tafli wody". Opiekun p. B. Lewicka
- Julia Sprzączak, uczennica kl. VI B, Szkoła Podstawowa nr 10, tytuł pracy: "Delikatnie". Opiekun p. Barbara Lewicka

Dla zwycięzców konkursu i ich opiekunów przewidziany jest w nowym roku szkolnym 2014/2015 plener fotograficzny.

Prace naszych uczniów zostaną zaprezentowane w Urzędzie Miasta Siedlce jak również w październiku w trakcie Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Gratulujemy sukcesów!