Franciszkańska Olimpiada wiedzy
o św. Maksymilianie Marii Kolbe

Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe w roku szkolnym 2013/14 jest organizowana po raz ósmy. Jest ona jedną z form przybliżenia młodemu pokoleniu wyjątkowej osoby, symbolu ofiar nazizmu oraz patrona trudnych czasów. Ten wielki Polak przez swoją działalność medialną, ale też przez całe swoje życie, zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego, jako osoba niezwykła i godna naśladowania.

Organizatorami olimpiady są: Parafia Ojców Franciszkanów p. w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach; Uniwersytet Kardynała St. Wyszyńskiego w Warszawie; Kuria Prowincjonalna OO. Franciszkanów w Warszawie. Honorowy patronat objął Mazowiecki Kurator Oświaty. http://www.olimpiada.franciszkanie.pl

Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się osiągnięciami w części plastycznej konkursu na temat Św. Maksymilian w Grodnie-, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. Ojciec Kolbe.

W kategorii klasy I - III praca wykonana techniką pastele

I Miejsce    Łucja Osińska

W kategorii klasy IV - VI praca wykonana techniką malowanie na szkle

II Miejsce Jakub Gurba

W kategorii klasy IV - VI praca wykonana techniką malowanie na szkle

Wyróżnienie Anna Wiadrowska

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunce Pani Wiesławie Czyrce.