strona główna >gazetka1>gazetka2 >gazetka3>gazetka4>gazetka5>gazetka6>gazetka7>gazetka8>gazetka 9>gazetka10>gazetka11

Gwiazdka Mikołaja

Ponad tysiąc dzieci bawiło się 6 grudnia na imprezie plenerowej "Gwiazdka Mikołaja", którą zorganizowały wspólnie Urząd Miasta Siedlce, Miejski Ośrodek Kultury i Caritas Diecezji Siedleckiej. Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne odśpiewanie piosenki "Siedlecki Mikołaj", skomponowanej specjalnie na tę okazję. Na scenie wystąpili wspólnie młodzi artyści, którzy nagrali utwór, a także władze miasta i radni siedleckiej Rady Miasta. Autorem słów piosenki, którą radośnie śpiewano jest siedlecki poeta Eugeniusz Kasjanowicz. Muzykę skomponował Naczelnik Biura Prezydenta Miasta i dyrygent Chóru Miasta Siedlce Mariusz Orzełowski. Przez cały czas wśród uczestników krążył święty Mikołaj, który roznosił słodkie prezenty. Odbywały się wspólne gry i zabawy a uczniowie siedleckich szkół i przedszkoli wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze przystrojenie choinki. W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Którzy w zespole z Publicznym Gimnazjum nr 3, Miejskim Przedszkolem nr 22 oraz Miejskim Przedszkolem nr 6 przystroili swoją choinkę. Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie otrzymały nagrody a zwycięska choinka stanęła w gabinecie Prezydenta Miasta.