Festiwal Piosenki o Zdrowiu

11 i 12 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się XXIII Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu na szczeblu powiatowym, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oraz Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Głównym celem Festiwalu jest połączenie dobrej zabawy z akcją rozpowszechniania i popularyzacji treści prozdrowotnych.

Na scenie zaprezentowali się uczestnicy z 14 przedszkoli oraz 9 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z całego powiatu siedleckiego.

Laureatami tegorocznej imprezy zostali uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych za wykonanie piosenki "Ustawa o zdrowiu".

Słowa piosenki napisała p. Ewa Bielińska, która zadbała także o piękne kostiumy i rekwizyty zaś oprawę muzyczną i choreografię opracowała p. Izabella Janik.

Skład zespołu to:

Marta Berczyńska       IV a
Urszula Troć       IV a
Anastazja Mazurek       V a

Dawid Szwejkowski       V c
Michał Filipek       IV a
Miłosz Kowalski       IV a

Nagrody ufundowane przez sponsorów dla szkoły to wieża hi-fi oraz monitor LCD.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za występ podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie 28 maja b.r.

Dziękujemy także kierownictwu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" za wypożyczenie pięknych krakowskich strojów ludowych.