Szkolny Turniej Ekologiczny

W dniu 6 czerwca odbył się II Turniej Ekologiczny klas drugich pod hasłem „Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat".

Impreza rozpoczęła się od pokazu mody ekologicznej.

Wręczono także dyplomy uczniom, którzy zdobyli wyróżnienie w konkursie plastycznym „Chronię środowisko".

Klasa I e zaprezentowała przedstawienie „Przyjaciele lasu".

Następnie drugoklasiści zmierzyli się z różnymi zadaniami. Wśród konkurencji było segregowanie odpadów, łowienie ryb, rzuty kulami z gazet do kosza, gra w kręgle. Uczniowie odpowiadali też na pytania i wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii. Mamy nadzieję, że takie turnieje staną się tradycją w naszej szkole, bo przecież budzenie świadomości ekologicznej powinno rozpocząć się od najmłodszych lat. Poprzez takie imprezy, chcemy upowszechniać wiedzę o ochronie środowiska i ekologii oraz motywować uczniów do jej pogłębiania.

Organizatorzy: Bożena Litwińczuk, Ewa Kosmalska, Hanna Konasiuk