Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października odbyła się uroczysta akademia,  w której udział wzięli emerytowani nauczyciele, grono pedagogiczne, pracownicy administracji, uczniowie i rodzice.

To wspólne święto, wszystkich na co dzień związanych ze  szkołą osób – powiedział w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Daniel Wiszniewski. Podkreślił wagę i znaczenie nauczycieli w kształceniu i wychowaniu każdego ucznia.

Pan Dyrektor złożył nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły życzenia spełnienia marzeń dających się urzeczywistnić w szlachetne czyny w codziennej służbie.

W imieniu rodziców sekretarz Rady Rodziców p. Piotr Karaś złożył podziękowanie i wyrazy uznania za codzienny trud w odkrywaniu prawdy, piękna i dobra. Życzył, aby praca nauczycieli przyczyniła się do budowania autorytetu szkoły wśród uczniów.

Następnie p. Daniel Wiszniewski wręczył nauczycielom Nagrodę Dyrektora Szkoły za osiąganie wyróżniających efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrodę za sumienne wykonywanie swojej pracy otrzymali pracownicy administracji.

Wyrazy wdzięczności uczniowie wyrazili poprzez wiersze, piosenki i życzenia podczas części artystycznej przygotowanej przez panie Ewę Bielińską, Ilonę Prokopiuk i Izabellę Janik.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej poprzedziła uroczystość 13 października podczas której Nagrody Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze z rąk prezydenta Wojciecha Kudelskiego  otrzymali:

Daniel Wiszniewski

Maria Potyra – Dąbrowska

Ewa Dolecka

Barbara Lewicka

18 października medale „Za długoletnią służbę” otrzymali:

Złote medale: Maria Potyra – Dąbrowska

Marek Ciok

Srebrny medal: Zdzisława Świętochowska

Odznaczenia dokonał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.