ZBIÓRKA
ELEKTROŚMIECI

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej jest jedyną szkołą z Siedlec, która uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie Życie Elektrośmieci" i zajmuje czołowe miejsce w kraju. Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych.

Rozmiar: 9553 bajtów       W konkursie bierze udział ponad 200 zespołów, w tym również siedlecki "Elektroteam z 10". Są to uczniowie klas V i VI, którzy już od października prowadzą akcję edukacyjną i promocyjną. Elektrośmieci oraz zużyte baterie nie powinny trafiać wraz z innymi odpadami na składowisko, gdyż zawierają szereg substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska.

19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach oraz przy siedzibie Nadleśnictwa Siedlce przy ulicy Kazimierzowskiej 9 odbyła się ponowna zbiórka elektrośmieci.

Jest to druga tego typu akcja organizowana przez tę placówkę. W ubiegłym roku podczas zbiórki zebrano ponad 9,5 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz około 200 kg baterii. Akcja ta ma na celu zmniejszenie obciążenia naszego ekosystemu poprzez zbiórkę ZSEE oraz zużytych baterii.

W tym roku zebraliśmy 7 140 kg, z czego 5 940 kg na parkingu szkolnym, pozostałe 1 200 kg siedzibie Nadleśnictwa.

Każdy kto przywiózł sprzęt otrzymał sadzonkę drzewka iglastego.