WWW

Joanna Guz

W którym roku ukończyła Pani naszą szkołę?
Szkołę Podstawową ukończyłam w 1999r.                                                                                            Jak wspomina Pani swoich wychowawców ze szkoły podstawowej?
Przez pierwsze dwa lata moim wychowawcą była Pani Władysława Bajena - to dzięki niej nauczyłam się pisać i czytać, w trzeciej klasie opiekę nad moją klasą przejęła pani v - ce dyrektor Maria Dąbrowska gdyż Pani Bajena powróciła do nauczania biologii w klasach starszych. Trzecim i zarazem ostatnim wychowawcą była Pani Maria Ossowska- nauczycielka matematyki.
Jak zapamiętała Pani swoją pierwszą klasę?
Bardzo miło - niektóre znajomości wtedy zawarte utrzymuję do dnia dzisiejszego.

Którego nauczyciela najmilej Pani wspomina i dlaczego?

Trudno wymienić jednego. Szczególnie miło wspominam Pana Wiesława Kluczka - nauczyciela historii-prócz niesamowitej wiedzy miał jeszcze dar do umiejętnego i przystępnego jej przekazywania. Pana Stanisława Tchórzewskiego i Panią Izabelę Janik - nauczycieli muzyki za miły „przerywnik” między lekcjami

Czy jest taka sytuacja, którą wspomina Pani z żalem będąc uczennicą naszej szkoły?
Niestety tak. Nie wszyscy nauczyciele byli wyrozumiali dla moich ”pozaszkolnych zainteresowań” i mimo, iż nie miałam nigdy problemów z nauką i zawsze wszystkie zaległości szybko nadrabiałam robili mi wyrzuty, że opuszczam lekcje.

Jakie przedmioty najbardziej Pani lubiła i jaką była uczennicą?

Jak już wspominałam, nie miałam problemów z nauką-zawsze przynosiłam świadectwo z czerwonym paskiem i nagrodę książkową.
A z przedmiotów najbardziej lubiłam historię, geografię, muzykę i wiedzę o społeczeństwie

Czy gdyby stanęła Pani przed wyborem szkoły, czy byłaby to również SP nr 10?

Tak, jak najbardziej J

Wiemy, że tańczyła Pani w zespole Caro - Dance, odnosiła wiele sukcesów. Chcielibyśmy coś więcej na ten temat się dowiedzieć.
Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej i trwała prawie dziesięć lat. Bardzo miło wspominam ten etap życia. Taniec pochłaniał dużo mojego wolnego czasu - ale warto było. Wielokrotnie miałam zaszczyt reprezentować nasz kraj na arenach międzynarodowych. Atmosfery, która towarzyszyła mistrzostwom i turniejom nie zapomnę do końca życia.

Czemu Pani zawdzięcza swoją zgrabną sylwetkę? Jakie diety by nam Pani poleciła?
Przed wszystkim dużo się ruszam. Nawet do szkoły chodzę pieszo-rzadko jeżdżę autobusami. Nie zapominam też o tym, by codziennie pić przynajmniej dwa litry płynów -przede wszystkim niegazowana woda mineralna i zielona herbata.

Jak doszło do tego, że wystartowała Pani w konkursie Miss Polonia?

Choreograf zespołu Caro - Dance, pani Iwona Orzełowska namówiła mnie do udziału w konkursie Miss Nastolatek Ziemi Siedleckiej. Potraktowałam to jako nową przygodę. Konkurs ten wygrałam...i od tego się zaczęło.
Dwa lata później, w 2003 roku wygrałam konkurs Miss Ziemi Siedleckiej, który był przepustką do półfinału ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia. W półfinale z około 100 - u dziewcząt wybrano 17- wśród nich byłam ja

Jakie w związku z tym odniosła Pani sukcesy?
W konkursie Miss Polonia znalazłam się w tak zwanej TOP 10 czyli finałowej dziesiątce. Zdobyłam też tytuł Miss Pięknych Włosów Pantene Pro - V. Zaś w 2004 roku  reprezentowałam Polskę na międzynarodowym  konkursie Miss Globe International w Albanii. Tam znalazłam się w Top 20 konkursu oraz zdobyłam dwa tytuły: Miss Golden Girl (połączenie tytułów Miss Elegancji, Miss Osobowości i Miss Przyjaźni) oraz Disco Lady Of The World (wygrałam konkurs taneczny).

Czy jest Pani rozpoznawana na ulicy?

Siedlce to małe miasto więc trudno tu o anonimowość.

Jakie ma Pani plany na przyszłość?

Po ukończeniu pedagogiki zamierzam rozpocząć drugi kierunek- psychologię. W     międzyczasie   chciałabym też zrobić doktorat z pedagogiki. A jak potoczy się życie?...czas pokaż.

Dziękujemy Pani bardzo za miłą rozmowę,  poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów.

Wywiad przeprowadziła: Magdalena Januszewska z kl. VIe