Rozmiar: 119779 bajtów         Rozmiar: 39233 bajtów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Siedlcach

Główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Wolności, po mszy za Ojczyznę, odprawionej w parafii św. Józefa.

Prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski w przemówieniu przypomniał epizody zmagań Polski o niepodległość. Liczne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wolności.

W uroczystości udział wzięła delegacja Szkoły Podstawowej nr 10 oraz szkolna drużyna harcerska.

Po części oficjalnej miała miejsce próba ułożenia z przyniesionych flag narodowych jednej, możliwie najdłuższej. Wszyscy mieli nadzieję, że uda się osiągnąć 95 metrów - tyle, ile lat możemy cieszyć się odzyskaną niepodległością. Niestety ułożona flaga miała tylko 64 metry. Próba ma być powtórzona w przyszłym roku. Wszyscy zebrani na Placu Wolności mogli podziwiać broń używaną przez Dywizjon Przeciwlotniczy stacjonujący w Siedlcach, mundury grup rekonstrukcyjnych oraz zabytkowe samochody.